RÖPORTAJ — 3 Mayıs 2014 at 18:53

TUĞCAN HOTEL GENEL MÜDÜRÜ VEDAT KÖFTECİ: KALİTE VE KONFORU YAŞATMAK ÜZERE OTELİMİZE BEKLİYORUZ

Resim 065

 

Türkiye iç turizminin ve sanayinin yükselen yıldızı Gaziantep’in tam merkezinde iş, turizm, eğlence amaçlı konaklamalarınız için benzersiz kalite anlayışı ile hizmet veren Tuğcan Hotel; konforu, ihtişamı, güvenliği ve teknolojiyi 5 yıldızlı bir hizmetle birlikte sunuyor!

 

Açıldığı 1994 yılından bu yana hep yenilikçi bir çizgi izleyen Tuğcan Hotel, geçen süre zarfında hizmet kalite çıtasını her zaman yükselterek, misafirlerin beklenti ve ihtiyaçlarını sıkı takip ettiğini söyleyen Tuğcan Hotel Genel Müdürü Vedat Köfteci ile yaptığımız söyleşide Vedat Bey, otelin 3R (Reduce, Recycle, Reuse) prensibi ile varlığını sürdürdüğünün altını çiziyor.

 

Tuğcan Hotel Genel Müdürü Vedat Köfteci, “Tuğcan Hotel, bütün dünyanın doğayı koruma altına almak için kullandığı 3R prensibini benimseyen anlayışıyla enerji, su, kağıt tüketiminde net rakamlarla ifade edilen oranlarda tasarruf ediyor. Otelimiz, açıldığı günden beri benimsediği çevreci yaklaşıma uygun olarak 3R’nin gerektirdiği geri dönüşüm, tekrar kullanım ve azaltım konularında her geçen gün geliştirmeler, süreklilik gösteren uygulamalar yapıyor” dedi.

 

Otelin dış cephesindeki ısı ve ses yalıtımı ile ısıtma ve soğutmada %30 tasarruf sağlandığını belirten Vedat Köfteci, “Hem odalarda hem de genel alanlarda, foteselli, enerji tasarruflu aydınlatma ve elektronik paneller kullanımı ile %80 oranında gerçekleştirdiği elektrik tasarrufunu artırarak sürdürmeyi hedeflemektedir. Mutfaklarda yağ tutucuları ile toplanan yağlar, toplama varillerine aktarılarak geri dönülüm sağlayacak firmalara iletilmektedir. Keza atık piller de toplanarak Belediye ve Çevre Bakanlığı’nın uygun gördüğü sertifikalı firmalara ulaştırılmaktadır. Enerji tasarrufunun yanında, şirket iç ve dış yazışmalarının sadece elektronik posta yolu ile yapılmasıyla %80 oranında kağıt tasarrufu sağlanmış ve kullanılan kağıtlar da yine geri dönüşüm kutularına aktarılmaktadır. Tuğcan Hotel, 3R anlayışına uygun olarak çevreci çalışmalarını geliştirerek uygulamaya, dünyayı korumak için üzerine düşeni yapmaya devam edecektir” diye konuştu.

 

“Yenilenebilir enerji kullanıyoruz”
“Tuğcan Hotel çevreyi korumak için yaptığı tasarruf uygulamalarına yeni bir adım daha ekliyor ve % 100 yenilenebilir kaynaklardan biri olan su gücünden elde edilen çevreci enerji kullanımını seçiyor” diyen Vedat Köfteci, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yenilenebilir Enerji, kaynağını su, rüzgar, güneş, gel-git ve jeotermal gibi sürekliliği olan kaynaklardan sağlayan ve üretimi yapılırken çevreye karbondioksit, metan gibi sera gazlarının salımını fosil kaynakların aksine doğaya yaymayan çevreci enerjidir. Yenilenebilir Enerji kaynaklarından elektrik üreten santraller aynı zamanda sürdürülebilir kalkınma ile uyumlu projelerdir.”

 

Otelin, 186 oda ve 372 yatak kapasitesiyle, şehirdeki tek çevreye duyarlı yeşil 5 yıldızlı otel olarak hizmet verdiğinin önemine dikkat çeken Vedat Köfteci, “Otelimiz 1994 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve şehrimizde açılmış olan ilk beş yıldızlı oteldir. Otelimizde yapılan en son yenilenme çalışmaları 2013 yılının aralık ayında tamamlanmıştır. Bu çalışmalar kapsamında, misafir odalarımız, toplantı salonlarımız, restaurantlarımız, Naias SPA ile birlikte diğer misafir kullanım alanları da yenilenmiştir. Tüm toplantı salonlarımız günümüz teknolojisi ile donatılmış olup, özellikle Dicle salonlarımız çeşitli büyüklükteki organizasyon ve toplantılar için yeniden yapılandırılarak hizmete sunulmuştur. Naias Spa bünyesinde bulunan sıcak taş yataklı Tepederium, tuz banyosu, buhar odası, sauna, kapalı yüzme havuzu, fitness center ve vitamin barı ile butik bir hizmet sunmaktadır” dedi ve ekledi: “Otelimizin en üst katında bulunan Cam Teras Restaurant, eski ve yeni Gaziantep manzarası eşliğinde yenilenen menüsüyle, kapalı ve açık alanlarıyla misafirlerimize hizmet vermektedir. Ayrıca Çarşamba, Cuma ve Cumartesi akşamları seçkin lezzetlere canlı müzik ziyafeti eşlik etmektedir. Beer House, Gaziantep eğlence hayatına ayrı bir renk katarak, canlı müzik eşliğinde, elit bir ortamda eğlenme imkanı sağlamaktadır. Otelimiz, 1994 yılında hizmete girmiş olup, bölgenin ve şehrimizin ilk beş yıldızlı otelidir. Tuğcan Otel, 21.yüzyılın getirmiş olduğu tecrübe ve geleneksel misafirperverliği, üstün hizmet ve servis anlayışı ile çizgisini sürdürmektedir. Sizleri ve misafirlerinizi, Tuğcan Hotel kalitesi ve konforunu yaşatmak üzere otelimize bekliyoruz.”

 

“Otelleri, gerçek anlamda otel yapan hepimizin bildiği gibi o hizmeti ortaya koyan ekiptir” diyen Vedat Köfteci, “Bu bağlamda, otelimiz açıldığı ilk günden bu güne uyumlu bir ekip halinde çalışan arkadaşlarımla, yirmi yılı aşkın bir tecrübeyle hizmet vermektedir. Ayrıca birkaç ay öncesinde tamamlanan yenilenme çalışmalarıyla birlikte, yenilenen yönetici kadrosuyla da Tuğcan Hotel, şehrimize gelen misafirlerimize üstün hizmet anlayışı, güler yüzlü ve geleneksel misafirperverliğiyle ev sahipliği yapmaktadır” diyor ve ekibiyle ilgili şu bilgileri aktarıyor; “Satış ve Pazarlama Müdürü olarak göreve başlayan Sayın Seda Ok, daha önce Hilton ve Dedeman grubunda çalışmış olup iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. Yine yakın zamanda Tuğcan Hotel ailesine katılan Sayın Kenan Kayapınar, daha önce gerek yurtiçi ve gerek yurtdışında yiyecek içecek müdürlüğü yapmıştır. Genel Müdür Yardımcısı olarak Tuğcan Hotel de göreve başlayan Sayın Kayapınar, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

En son olarak Tuğcan Ailesine Mart ayında, Genel Müdür olarak ben katıldım. Daha önce Sheraton, InterContinental, Dedeman ve Rixos gibi gerek ulusal gerek uluslararası otel zincirlerinde ve yurt dışında yöneticilik yaparak mesleki tecrübemi geliştirdim. Bundan sonra da ekibimle birlikte, otelimizde Gaziantep’e ve misafirlerimize geleneksel misafirperverliğimizi, yenilikçi bir çizgiyle sunmaya devam edeceğiz.”

 

Gaziantep’in, özellikle iç turizm hareketinde sahip olduğu değerleriyle oldukça önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyen Vedat Köfteci, “Antik dönemlerden günümüze Anadolu ve özellikle Gaziantep’in de içerisinde bulunduğu kuzey Mezopotamya bölgesi onlarca büyük kültürün hayat bulduğu ve günümüze kadar ulaşan eserlere sahiptir. Bu değerlerin başında, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, farklı dönemlere ait kilise ve diğer dini eserlerle birlikte Gaziantep mutfak kültürü gelmektedir. Bu bağlamda şehrimiz, özellikle kültür turizmi açısından oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir. Hedef kitlelere yönelik tanıtımların, bu noktalar göz önüne alınarak gerçekleştirilmesi, şehrimizde kültür turizmi yanında inanç, sağlık ve kongre turizminin de gelişmesini sağlayacaktır. Bizlerde gerçekleştirilecek olan ortak tanıtım programlarında yer alarak üzerimize düşenleri yapacağız” dedi.

 

Gaziantep’in sanayi kenti olarak gelişimi, fuarcılık alanında önemli fuarlara da ev sahipliği yapmasını sağladığını ifade eden Vedat Köfteci, “Zaman içerisinde, gelişen sanayi ve ticari hayatın ihtiyacı olarak şehirdeki konaklama tesisi talebi artmış ve yeni otellerin hizmete girmesi söz konusu olmuştur. Artan otel sayısı ve yatak kapasitesi, şehirdeki turizmin çeşitlendirilmesi gereğini beraberinde getirmiştir. Bu bağlamda yüksek potansiyeli olan kültür turizminin yanında, fuarcılık ve kongre turizminin geliştirilmesi zorunluluk haline gelmiştir. Şehrimizde bulunan fuar ve kongre merkezlerinin, günümüz ihtiyaçları ve gelecek öngörüsüyle birlikte, mevcut koşullarının iyileştirilmesi, kapasitelerinin arttırılması ve gerekli tanıtım çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalarla, yurtiçi ve yurtdışı projelere ev sahipliği yaparak fuar ve kongre turizmindeki pazar payımızı arttırmalıyız. Böylece, kongre turizminin şehrimizin ekonomisine olan katma değerini de yükseltebiliriz” dedi ve ekledi: “Bu bağlamda, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ayşe Evren Tuğsuz’un önemli projeleri olup, ilgili kurumlarla işbirliği yapmaktayız.”