RÖPORTAJ — 6 Haziran 2014 at 14:40

BULUT İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI TEMEL BULUT: 2014 YILINDA ÜÇ BİN DAİRE SATMA HEDEFİNDEYİZ

temel bulut

 

Marka hikayesi 1987 yılına uzanan Bulut İnşaat, sektöre kazandırdığı evviva konut projeleriyle tanınıyor. Türk inşaat sektöründe prestijli bir konum elde eden Bulut İnşaat, Türkiye’de ve Kıbrıs’ta kurduğu modern yaşam alanlarıyla müşterilerinin yaşam standartlarını yükseltiyor!

 

Villa, rezidans ve apartman dairesi gibi farklı konut tiplerinde projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, “Evviva projelerimizde ileri teknolojiden faydalanarak donatılan konutlarda konforlu bir yaşam alanı sunmayı amaçlıyoruz. evviva Residence, evviva Yaşam Merkezi, evviva Gümüş City, evviva Tower, evviva Queen, evviva Gold, evviva Home, evviva Nirvana ve evviva Millenium’dan oluşan projelerimizle İstanbul’da, evviva Real City projemizle Tekirdağ’da varız. Kıbrıs’ta Evviva Kalamış Villaları ve Evviva Lavinium projelerimiz var” dedi.

 

Bugüne kadar yaptığınız kampanyalar ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Konutlarımızın tümünde teknolojiye, konfora ve uygun fiyatlara önem veriyoruz. Geçmiş projelerimizde günde 10 TL’ye 10 yıl vadeli, 3 çocuk sahibi ailelere 3+1 daireyi %33 indirimle verdik. Kentsel dönüşümde de yer alarak, şimdilerde dört dörtlük bir kampanya ile müşterilerimizi karşılıyoruz.

 

Bahçeşehir’de evviva Nirvana’nın %15’i peşin, kalanı teslimde ödenebiliyor; Esenyurt’ta evviva Millenium %10’u peşin, kalanı 60 ay vadeyle; Tekirdağ’da evviva RealCity bugün alınıp, faizsiz 10 yılda; Kıbrıs’ta evviva Kalamış Villaları’nda 240 m2 villa 95.000 Sterlin, 10.000 gbp peşin, 85.000 GBP teslim alınca ödenebiliyor.

 

Şu anda kampanyada olan Evviva Nirvana projenizden bahseder misiniz?

Bahçeşehir’de, yaklaşık 43.000 m2 alana kurulan evviva Nirvana’da 2 adet residence kule, 5 adet konut bloğu ve 20 özel villayla ayrıcalıklı bir hayat sunuyoruz.

 

Tamamı kapalı otopark olan bloklarda blok bazında ısıtma, 7/24 özel resepsiyonlu güvenlik kameraları, spor alanları, kapalı ve açık yüzme havuzları, 7/24 spor yapma şansı, sağlık kabinleri, 7/24 hemşire, hayvan barınakları ve veteriner projenin önemli özellikleri arasında yer alıyor.

 

Şu anda kampanyada olan Evviva Real City projenizden bahseder misiniz?

Tekirdağ’da deniz manzarasıyla dikkat çeken evviva Real City projemiz; daire içlerinde birinci sınıf malzemelerden oluşan mutfak, banyo ve odalarıyla modern şehir hayatının yansıması oluyor. 1. etabı satışa sunulan, 150.000 m2 alan üzerinde 100 adet binadan oluşan evviva Real City’de 2000 adet daire bulunuyor.

 

6 ana girişten oluşan projede ayrıca 40 adet dükkan ve 2 adet site içi kafe yer alıyor. Tekirdağ’ın merkezinde yüze yakın bina ile dikkat çeken projemizde binaların tamamının altında kapalı otopark yer alıyor. Otopark alanının üzerinde her türlü sosyal alanıyla tam bir kentsel dönüşüm örneği olan proje, yeşillik alanı ve deniz manzarasıyla farklılaşıyor.

 

Evviva Real City projesi, çocuklu ailelerin konforunu ikiye katlayacak. Site içerisinde 3 adet çocuk kreşi düşünülen evviva Real City’de, kreşler günlük ya da saatlik olarak hizmet verecek. İşi olan aileler çocuklarını ücretsiz oyun evlerinde bırakarak, sosyal yaşantılarına güven ve huzur içerisinde devam edebilecek. Oyun evleri ismiyle anılacak bu alanların yanı sıra, ayrıca site içinde ücretli kreş de bulunacak.

 

Şu anda kampanyada olan Evviva Kalamış Villaları projenizden bahseder misiniz?

Kuzey Kıbrıs’ın eşsiz projesi evviva Kalamış villaları, oluşturulan yeni konsept ile ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Kıbrıs’ın en güzel bölgesi Çatalköy mevkiinde yer alan projemiz bir yanı deniz, bir yanı dağ olmasıyla dikkat çekiyor. 6 farklı villa seçeneği ile öne çıkan proje yaşama değer katıyor. Yolları ve yeşil alanlarıyla 150.000 m2’lik bir alana kurulu evviva Kalamış Villaları’nda her biri 700 m2 ile 800 m2 üzerine ikişer katlı 240m2 ile 320m2 arasında değişen havuzlu villa seçenekleri müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Çatalköy’de 105 villadan oluşan büyük kompleks, 120 dönüm arazi içerisinde; çocuk parkları, mangal alanları, büyük toplantılar, nişan, düğün ve doğum günlerini kutlamak için havuz başı alanı, güvenlik ve sağlık önlemleriyle sultanlara layık seçenekler sunuyoruz.

 

Kıbrıs ile ilgili hedeflerinizi paylaşır mısınız?

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki proje hedefleriyle de adından söz ettiren firmamız, yurt dışı hedeflerinde önceliği Kıbrıs’a vermektedir. 500 milyon dolarlık yatırım hedefiyle öne çıkan Bulut İnşaat, Kıbrıs’ın villa bölgesi olarak bilinen Çatalköy’de 90 dönüm arazi üzerine, 105 dairelik Kalamış Villaları projesiyle Kıbrıs’ta kaliteli yaşam alanları oluşturmuştur.

 

Hedeflerimiz arasında yer alan Kıbrıs’taki öğrenci ve hemşireler için 1500 dairelik konut projesi de Kıbrıs’a yapılacak diğer yatırımları arasında yer almaktadır. Bulut İnşaat olarak potansiyelleri iyi tespit ederek yatırımlarımızı konumlandırmakta, doğru lokasyonlarda yer alarak inşaat sektörüne artı değer katmaktayız.

 

Son olarak, 2014 yılı hedeflerinizi de paylaşır mısınız?

2014 yılı yatırımımızın beş yüz milyon civarında olacağını öngörüyoruz. Eski projelerimizle birlikte 2014 yılının bir milyarı geçeceğini düşünüyoruz. Her yıl yaklaşık üç bin civarında konut yapıyoruz. Hedefimiz şimdiye kadar olduğu gibi üç bin civarında daire satmaktır. 2013 ülkemizde hemen hemen tüm sektörler için zor bir yıl oldu. 2014 Türkiye ve bizim için 2013’ten daha da iyi olacaktır, bu anlamda hedefimizi kolay tutturacağımızı düşünüyorum. 2014’te en yeni projemiz Tekirdağ projesi olacaktır. Bulut İnşaat olarak genelde konut projesi yaptığımız için yeni projelerimiz de yine konut olacak. Buna karşılık Tekirdağ projemizin içinde AVM ve otel var. Bu bizim ilk AVM ve otel çalışmamız olacak. KKTC’deki muhafazakâr otel projemize de başlamak istiyoruz. Bizim işimiz sağlam, güvenilir, teknolojik, modern, her türlü sosyal donatıya sahip konut üretip uygun fiyata satmaktır.