RÖPORTAJ — 3 Kasım 2014 at 19:30

MAKİNE HALISININ ÖNCÜ İSMİ GÜMÜŞSUYU HALI PAZARDA ÇITAYI YÜKSELTTİ!

Merku00FCr  Gu00FCmu00FCu015Fsuyu Halu0131 Yu00F6netim Kurulu  Bau015Fkanu0131   Nevzat ERKMAN

 

Dünyanın her yerinde kendi adı ve markasıyla satışını gerçekleştiren tek yerli markası Gümüşsuyu Halı, pazarda çıtayı yükseltti. 2015 yılında 150 milyon TL ciro hedefleyen şirket, ihracat hedefinin en büyük adımını ise Almanya’da atıyor.

 

Türkiye’ye makine halıcılığını getirmesiyle bilinen ve 1952’de bir yün iplik fabrikası ile yola çıkan Gümüşsuyu’nun serüveni; 2001 krizinden sonra bir süre ara verdiği üretimlerine Çerkezköy’de hizmete sunmasıyla yeniden başladı. 2012’de Merkür Halı ile birleşerek üretim tesislerini Gaziantep’e taşıyan marka, büyüme ve genişleme hamlelerini yurt içi ve yurt dışında sürdürmeye devam ediyor.

 

Sanayideki öncülüğünü Türkiye’de ilk makine halısını üreterek ispatlayan Gümüşsuyu Halı, Türk halıcılığının gücünü ve markasını yurtdışı pazarlara taşıma hamlesinde yeni bir adım daha atıyor. 1952 yılından günümüze “Hangi Halı değil Hangi Gümüşsuyu” sloganıyla sektörde emin adımlarla büyüyen Gümüşsuyu Halı Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Erkman, “Geçtiğimiz yıl boyunca durgun olan sektörün en hızlı ‘dağılım’ ve ‘yayılım’ gösteren markalarından biri olduk. Bu ivmesinde hızını kesmeyen Gümüşsuyu Halı, 2015 yılına ilişkin belirlediği ciro ve ihracat hedefleri çerçevesinde şimdi Almanya pazarında kök salıyor” dedi.

 

Avrupa’ya yönelik açılım…

 

Dünyanın her yerinde kendi adı ve markasıyla satışını gerçekleştiren, tek Türk halı markası olan Gümüşsuyu, Avrupa’nın merkezi kabul edilen Almanya’da şirket, depo kuruyor. Gümüşsuyu Halı, ekim ayında faaliyete geçirdiği Almanya yatırımı sayesinde Avrupa’ya yönelik üretim ve satışını daha da hızlandırmış oldu. Yerli bir marka olarak yurt dışı pazarına yönelik böyle bir açılım getirmekten mutluluk duyan Gümüşsuyu Halı, yurtiçi pazarında da hızlı bir büyüme gösterecek. Son bir yıl içinde, daha önce bulunmadığı bölgelerde de mağaza açarak, bir anlamda pazara yön veren Gümüşsuyu Halı’nın 200 çalışanı bulunuyor.

 

Gümüşsuyu koleksiyonu sosyal medyaya taşınıyor!

 

Yıllardır geniş ve kaliteli halı koleksiyonları üreterek rakiplerinden ayrılan Gümüşsuyu, koleksiyonuna saf yün halılar ve milyon noktalı saf halılar da ekleyerek piyasadaki öncülüğünün altını çizmeyi sürdürüyor. Koleksiyonlarını artık sosyal medyaya da taşıyan Gümüşsuyu Halı,  bugünlerde yılların ve ilk olmanın getirdiği tecrübesini sosyal medyada aktif hale getiriyor.

 

Gelenekselliği ve modern tarzları, son sistem teknoloji ile aynı konsept çizgisinde harmanlayarak müşteri portföyünü, her geçen genişletmeye devam eden Gümüşsuyu; Twitter, Facebook ve web’te faaliyetlerini ve yeniliklerini çok daha geniş kitlelerle paylaşıyor olacak.