FİNANS — 7 Ocak 2016 at 09:56

AKBANK’TA YENİ HESAP AÇTIRANLARA “KUMBİRİK” HEDİYE!

Arif İsfendiyaroğlu, Akbank
Arif İsfendiyaroğlu, Akbank

 

 

 

Akbank, çocukları eğlenceli, ilham verici ve sürükleyici maceralara çıkararak, tasarrufu öğrenmelerine yardımcı olan “Uğurböceği” kumbarasını yeniden tasarladı. Finale kalan ve ünlü oyuncak tasarımcısı Hakan Diniz imzası taşıyan üç kumbara Akbank çalışanlarının çocuklarının oylarına sunuldu. Finale kalan kumbaralar arasında, çocuklardan en çok oyu alan kumbaranın “Kumbirik” adıyla üretimine karar verildi.

 

Çocukları biriktirmeye heveslendirecek özelliklerin öne çıkmasına özen gösterdiklerinin altını çizen Akbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu, “Bilindiği gibi 2012’de başlattığımız Tasarruf Seferberliği kapsamında bir yandan müşterilerimizin tasarruf etmesini kolaylaştıran ürün ve hizmetler geliştirirken bir yandan da Türkiye’de tasarruf konusunda bir bilinç ve farkındalık yaratmak için, ‘Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar’ projesini hayata geçirdik” dedi. Sözlerini, Akbank Tasarruf Seferberliği’nin en çok önem verdiğimiz boyutunu çocuklara yönelik çalışmalarımız oluşturuyor” diye sürdüren İsfendiyaroğlu, “Çocukların bilinçli tüketici olmalarına katkıda bulunmak ve tasarruf reflekslerini geliştirebilmeleri için yola çıktık” dedi ve ekledi: “Bu yıl projemizi geliştirmek için, var olan “Uğurböceği” kumbaramızı yeniledik. Yeni kumbara karakterimiz ‘Kumbirik’ çocuklarla yapacağımız etkinliklerimizde bizimle birlikte olacak. Kumbirik’in sevimli görüntüsü ve çıkartmalarıyla çocukların kalbini kazanmasını ve onlara tasarruf yolculuğunda iyi bir arkadaş olmasını diliyoruz.”

 

Akbank’ın yeni kumbarası, çocukların mini kahramanı “Kumbirik”, şubelerde yeni bir Mevduat Birikim Hesabı, Esnek Birikim Hesabı, Vadeli Mevduat Hesabı veya Akbank Direkt Serbest Hesap açtıran herkese hediye edilecek.