RÖPORTAJ — 30 Haziran 2016 at 21:25

FOLKART YÖNETİM KURULU BAŞKANI MESUT SANCAK: ÇEŞME’YE YAPACAĞIMIZ İKİ YENİ PROJENİN YATIRIM DEĞERİ 250 MİLYON TL!

be5825ff3d1f7dc944cb0a6ce89f900c

 

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Çeşme’nin değerini İzmir ile birlikte yüceltmek istediklerini, İzmir ve Çeşme’nin, Türkiye’de çok yakın geleceğin, en değerli markaları olacağını söyledi.

 

İzmir’de çok konuşulan projeleriyle, Türkiye’nin en büyük inşaat grubu olmaya aday Folkart Yapı, yeni Çeşme projeleriyle yatırımlarını sürdürüyor. Dün satışa sunulan, çok sayıda ilki bünyesinde barındıran, ‘Folkart Blu’ ve ‘Folkart Hills’ projeleri 250 milyon TL’lik yatırım değeri taşıyor. Projeler 2017 yılı yaz başı bitirilecek.

 

İzmir’de büyük gayrimenkul yatırımlarıyla tanınan Folkart’ın yeni projeleri, Folkart Blu ve Folkart Hills, Çeşme Fenerburnu ve Paşalimanı’nda hayata geçiriliyor. ‘Folkart Paşalimanı Çeşme’ projesini 2012 yılında tamamlayan şirket, Çeşme’de yeni adımlar atmayı sürdürüyor. Denize sıfır konumda bulunan, Folkart Blu ve Folkart Hills projeleri, bünyesindeki ilklerle dikkat çekerken, dün gerçekleştirilen lansmanda, 330 Bin Euro’dan başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. Folkart Yapı, Çeşme projelerini ‘Denize Açılan Kapı’ söylemiyle sundu.

 

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Çeşme’nin mükemmellikte buluşan, uluslararası geleceğe yönelebilecek yüksek değerinin, yeterince farkında olunamadığını söyledi. Çeşme gibi, çok farklı özellikleri bir araya toplayan örneklere, dünyada çok az rastlandığını belirten Sancak, Çeşme’nin dünya markası olma yolunda, bu nedenle İzmir ve Türkiye için büyük bir şans olduğunu öne sürdü. Sancak, Çeşme’yi “Güzellikleriyle zamana meydan okuyan, dünyayı etkileyecek bir yeryüzü cenneti üzerindeyiz” sözleriyle tarif etti.

 

İzmirliler’in “Çeşme İzmir’in, şirin turistik bir tatil beldesidir” tarifiyle sık karşılaştıklarını belirten Mesut Sancak, tarifin eksikliğini ve nedenini şöyle açıkladı: “Çünkü Çeşme, bundan çok daha fazlasıdır. Çeşme, dünya markası olma yolunda; bereketli doğanın, cömert davrandığı; güzellikleriyle dünya sahnesinde başrole çıkmayı bekleyen, hayranlık duyulacak bir aktördür. Denizi, dalgaları, kumu, rüzgarı, termal olanakları, altın rengindeki eşsiz plajları, temiz havası, muhteşem tarihsel mirası. Hepsi bir arada az bulunan örnek, büyüleyici dünya değerleridir.”

 

“Çeşme farklı renkler diyarıdır” diyen Mesut Sancak; ilçenin gastronomisine, eğlence adresi olmasına; doğa turizmi potansiyeline; yelkenden sörfe, su sporları için  merkez özelliğine; termal olanaklarına; dalış turizmi gelişimine;  festivallerine; yat limanlarına; markalaşmış Alaçatı’nın karma simgelerine dikkat çekti. Sancak,“Biz bu bakış açısıyla Çeşme’ye büyük bir önem veriyoruz. Çeşme’nin değerini İzmir ile birlikte yüceltmek istiyoruz.” diyerek, geleceğe yönelik şu değerlendirmeyi yaptı: “İzmir-İstanbul Otoyolu tamamlanınca, İstanbul’dan Çeşme’ye 3.5 saatlik sürede ulaşılacak. Öğlen yola çıktığınızda, akşam yemeğini gün batımı eşliğinde Çeşme’de yiyeceksiniz. Çeşme, artık farklı bir şekilde konumlanacak. Bu otoyol üzerinde bulunan Kocaeli, Bursa, Balıkesir gibi kentler de Çeşme’yi yeniden keşfedecek. Havacılığın yeni merkezi olma yolundaki İzmir’de, yakın gelecekte Alaçatı’ya planlanan butik havalimanı yapıldığında, Çeşme kapısını tüm dünyaya da sonuna kadar açacak. Yeni planlar ile eminim turizm de 12 aya yayılacak.”

 

Bu anlayışlarıyla Çeşme sürprizlerinin ve yatırımlarının süreceğini belirten Mesut Sancak, Dilekçi Mimarlık imzası taşıyan Folkart Blu ve Folkart Hills projelerinin; Çeşme’de ‘Cannes, Tropez ve Mayorka’ gibi mimari tasarımlarıyla da öne çıkan turizm markalarını anımsatacağını, doğayla bütünlüğü ön planda tutulan çevre dostu teknolojilerle donatılacağını vurguladı.

 

Mesut Sancak’ın verdiği bilgiye göre; Folkart Blu’da 130 milyon TL, Folkart Hilss’de ise 120 milyon TL’lik bir yatırım değeri ortaya çıkacak. Her iki proje de 2017 yılı yaz başında bitirilmiş olacak!

 

Folkart Blu için, Elinizi uzatsanız denize dokunabileceğiniz, eşsiz manzaralı ‘içi dışı deniz’; ‘en kaliteli olanı sınırsız yaşayacağınız’, ilklerin bulunduğu, termal olanakların kullanıldığı masmavi bir adres” diyen Mesut Sancak; projenin Büyük Liman Koyu’nda, Paşalimanı Koyu’na ise yürüme mesafesinde olduğunu belitti.

 

Folkart Hills projesinin Çeşme’nin merkezi Fenerburnu’nda bulunduğunu vurgulayan Mesut Sancak; marinaya, eğlence mekanlarına, kafe ve restoranlara, yürüme mesafesinde olduğunu da belirtti. Mesut Sancak, Folkart Hills’in, eşi başka bir noktada bulunmayan, çok özel bir manzara eşliğinde, mavi ile yeşili, çok sayıda olanakla ve ilklerle birlikte, dingin bir anlayışla sunduğuna dikkat çekti.

 

“Kendimizle gurur duyduğumuz en önemli özelliğimiz, vizyoner bakış açımız ve hayallerimizi hayata geçirebilme tutkumuzdur. Bu nedenle işbirliği yaptığımız herkesin katkısıyla kurduğumuz hayaller, Folkart’a yeni yollar açıyor” diyen Mesut Sancak, önümüzdeki dönemde hayallerinin peşinde, yine yeni projeler peşinde olacaklarını; Çeşme’nin de bu sürecin parçası olduğunu belirtti ve şöyle dedi: “Biz bütün bu anlamlarıyla; sadece bir yapı şirketi değiliz… Yaratıcıyız… Yenilikçiyiz… Farklıyız… Çalışkanız… Kararlıyız…”

 

KUTU… KUTU… KUTU… KUTU… KUTU…

 

FOLKART BLU ÇEŞME

Konum: Paşalimanı Koyu arkası Büyük Liman koyu

Proje Alanı: 6787 m2

Yeşil alan: 4124 m2

Toplam inşaat alanı: 24293 m2 inşaat alanının 6658,5 m2 si peyzaj alanı

Toplam Suit Sayısı: 83

Kat sayısı: 2 Bodrum+Zemin+5 kat

Süit tip: 1+1, 2+1, 3+1(1 adedi Dubleks) ve 4+1(tümü Dubleks) olarak 4 farklı tip

İskelesi, Açık-Kapalı Yüzme Havuzu ve Termal Havuz var

 

FOLKART HILLS ÇEŞME

Konum: Çeşme Marina karşısı Fenerburnu mevkii

Parsel Alan: 13.955m²

Kat bahçeleri dahil toplam peyzaj alanı: 8.000m²

Açık havuzlar: 403m²  ve 33m² (çocuk havuzu)

Toplam daire sayısı: 70

Süit tip ve sayıları: 1+1:28, 2+1:19, 3+1:20, 4+1:3

İskelesi ve açık havuzları var