RÖPORTAJ — 5 Ekim 2016 at 00:19

MACRO A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI FİKRET ŞERAFETTİNOĞLU: PROFESYONELLERİN YENİ ADRESİ CLARION HOTEL MAHMUTBEY!

fikret-serafettinoglu-3

 

İstanbul, konuklarını yüksek standartlarda ağırlayan, business konseptiyle çok özel ayrıcalıklar sunan yepyeni bir otele kavuştu..

 

1990’lı yıllardan sonra medya kuruluşlarının ağırlıklı olarak yer aldığı Basın Ekspres Yolu, Atatürk Havalimanı ve fuar alanlarına yakınlığı nedeniyle birçok otel zincirinin yatırım merkezi oldu.

 

Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren Scooter markasıyla tanınan Macro Ayakkabı da bölgeye otel yatırımı yapan şirketler arasında yer alıyor. Dünya genelinde birçok markayı ve 5 bin 400 oteli bünyesinde bulunduran uluslararası Amerikan zinciri Choice Hotels’ in lüks halkası Clarion Hotel 35 milyon dolarlık bir yatırım. İşletmecisi de yine Macro A.Ş..

 

Macro A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şerafettinoğlu, “Clarion gibi zincirlerin dünyanın her tarafında rezervasyon ağları var. Bu otelde istediğimiz başarıyı elde edersek yine aynı grubun ismiyle İstanbul’da ikinci bir oteli de açmayı düşünüyoruz. İstanbul’a iş amaçlı seyahatler çoğaldı. Bu da otel ihtiyacını giderek artırıyor. 35 Milyon Dolara mal olan otel, 250 odası, 11 toplantı salonu ve 2 bin 200 metrekarelik spa merkeziyle iş dünyasının önemli adreslerinden biri haline geldi” dedi.

 

Clarion Hotel Mahmutbey’de tüm odalar, konukların kendilerini özel hissedecekleri bir ortam sunmak ve konforu en üst noktada yaşatmak üzere hazırlanmış bulunuyor. Clarion Hotel Mahmutbey’de, İstanbul’un sevilen semtlerinin adını almış, her biri iş toplantısından lansman ve organizasyonlara, kongreden seminerlere kadar tüm davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazır, 1 balo ve 7 workshop salonu bulunuyor. Otelde yer alan balo salonları ve workshop’lar, en son teknolojik olanaklarla organizasyonlara fark katıyor.

 

Turizm sektörüne girişiniz nasıl oldu?

Macro olarak, Türkiye genelinde 300 bayi ağımız mevcut. Yılda 3 bayii toplantısı gerçekleştiriyoruz. İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz toplantılar için konaklama ve toplantı salonu bulma konusunda sıkıntılar yaşanmaktayız. İstanbul’ un her geçen gün artan talebi nedeniyle sektörel anlamda da böyle bir açık olduğunu düşündüğümüz için farklı bir sektöre yatırımlarımızı yönlendirdik. Dünya genelinde birçok markayı ve 5400 oteli bünyesinde bulunduran uluslararası Amerikan zincir olması sebebiyle Choice Hotels’ in lüks halkası Clarion Hotel markası ile yola çıktık.

 

Otelinizin özelliklerinden bahseder misiniz?

Otelimizde 237 Business room olarak adlandırmış olduğumuz standart oda ve 8 adet Suite olmak üzere toplam 245 oda yer almaktadır. 2 adet bölünebilir Balo Salonu ve 6 adet toplantı salonu ile birlikte 10 adet salonumuz bulunmaktadır. Bununla beraber içerisinde 1640m2 den oluşan MiaSpa Merkezimizle hizmet vermekteyiz. Terası da olan büyük bir restoranımız ve çeşitli özel çayların servis edildiği MarTeaNi adını verdiğimiz lobby barımızda misafirlerimizi ağırlamaktayız.

 

Clarion’da odalarımızı konuklarımıza kendilerini özel hissedecekleri bir ortam sunmak ve konforu en üst düzeyde yaşatmak üzerine inşaa ettik. Ayrıca 1500 m2’lik bir alanda hizmet veren MiaSpa&Wellness Center’ın yanı sıraSafran CafeRestaurantımız’da da konuklarımız, Türk lezzetlerinin yanı sıra dünya mutfağından da eşsiz lezzetleri bir arada buluyorlar.

 

Clarion Hotel Mahmutbey İstanbul’un rakamsal verileri nelerdir?

Arsamız 4.700 metrekare, 22 bin metrekare ve 245 odalı bir otel. Toplantı salonlarımız, restoranlarımız ve spa merkezimizle iddialıyız. Otel yatırımı için arsa dahil 35 milyon dolarlık yatırım yaptık. İnşaatın yapılacağı bölgenin, sanayi bölgesi olması, Olimpiyat Stadı ve Yeşilköy Havalimanına çok yakın olması bu projeyi destekleyen en önemli nedenler arasındadır.

 

Sizi rakiplerinizden ayıran özellikler nelerdir?

Tüm oteller elbette ki hizmet sektörünün birer parçaları; fakat biz misafirlerimize sunduğumuz hizmet ve servis ile onları lüks bir otelde değil, evlerinde olmalarının huzuru içerisinde konaklatmayı amaçlıyoruz. Bir kere konaklayan misafirlerimizin, bu farkı anlayıp, bir sonraki konaklamalarında yine bizi tercih etmeleri için tüm ekip olarak özel bir caba harcıyoruz.

 

Yeni turizm yatırımlarınız olacak mı?

Elbette ki yeni hedeflerimiz mevcut ancak bunlar için proje aşamasındayız. İstanbul’ un yeni cazibe merkezi olması, 3. Köprüye olan yakınlığı ve yapılacak olan yeni havalimanı sebebiyle bir sonraki projemiz Esenyurt’ta gerçekleştirilecektir. Birçok firmanın genel müdürlüklerini Anadolu Yakasına taşıması ve bu bölgenin son yıllarda artan talebi sebebiyle 3. Projemiz Anadolu Yakası’nda olacaktır.