RÖPORTAJ — 3 Nisan 2019 at 23:41

KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN: “İHRACATI ARTTIRARAK TÜRKİYE’MİZİ DAHA İLERİ SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ”

Kayseri OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi bölge sanayicilerine ve Kayseri ekonomisine önemli katkılar sağlıyor.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; OSB bünyesinde kurulan ve çalışmalarına büyük bir titizlikle devam eden Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Nursaçan; “Günümüzde uluslararası ticaret sürekli değişen dinamik bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Değişen teknolojiye aynı hızla uyum sağlamaya çalışan ve devletlerin ekonomik hayatında son derece önemli bir rol oynayan bu hızlı ve dinamik faaliyet, ülkelerin kalkınmasında ve refahın artmasında da etkilidir. Şehrimiz ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kurmuş olduğumuz Kayseri OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nde görev yapan uzmanlarımız hedef pazar tespiti, firma istihbaratı, sürdürülebilir ucuz ithalat, hedef Pazar, detaylı pazar ve mevzuat bilgisinin sağlanması gibi birçok hizmet veriyor.” dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Ülkemizin mal ihracatının 2023 yılında 500 milyar dolara ulaşması ve dünya ihracatından yüzde 1,5 oranında pay alması hedeflenmektedir. Bu hedefe ulaşılması durumunda Türkiye dünyanın ilk 10 ekonomilerinden biri haline gelecektir. Küresel düzeyde “ rekabetin “ artış göstererek her geçen gün hızla arttığını, Hiper rekabet ortamının yaşandığı günümüzde, sanayicilerin doğru zamanda ve yerinde hamleler yapmaya mecbur kaldıklarını, analiz ve araştırmaların öneminin günden güne değer kazandığını, ihracatta hedef pazar seçimi yapıldıktan sonra, rakip firmaların tespiti ve potansiyel müşteri belirlenmesinin ikinci önemli bir adımı oluşturduğunu, firmaların fırsat sunan pazarları tespit edebilmeleri ve yeni müşterilere ulaşmalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdüren söz konusu merkezin, hizmet kalitesi bakımından Türkiye’deki 327 OSB arasında önemli ve ayrı bir yere sahip olduğunu ” ifade etti.