Genel — 8 Eylül 2020 at 21:22

KARŞINIZDA GALAXY Z FOLD2!

Samsung, mobil cihaz dünyasında yeni bir kategori oluşturan katlanabilir serisinin yeni nesil cihazı Samsung Galaxy Z Fold2’yi bugün tüketicilerin beğenisine sundu. Galaxy Z Fold2, geniş kapsamlı iyileştirmeler ve anlamlı yeniliklerle dolu ve üstün teknoloji meraklıları için yeni bir katlanabilir cihaz deneyimi sunuyor. Galaxy Z Fold’a göre daha geniş kapak ekranı ve devasa ana ekranıyla, Galaxy Z Fold2, sağlam tasarım ve uzman işçiliği sezgisel yeni özelliklerle birleştirerek, günlük yaşamın ihtiyaçlarına uygun değişkenliği sağlayabilen eşsiz bir mobil cihaz deneyimi sunmak üzere yola çıkıyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yeni nesil mobil cihazlar geliştirmek adına çıktığımız yolculuğumuz, özgünlük ve yeniliklerle dolu. Samsung Galaxy Z Fold2’yi piyasaya sürerken bir yandan donanımda anlamlı iyileştirmeler yapabilmek için kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak verdik, diğer yandan kullanıcı deneyimini artırabilmek için yenilikler ortaya koyduk. Google ve Microsoft ile yaptığımız sektörde öncü iş ortaklıklarımız elimizi daha da güçlendirirken, mobil cihaz deneyiminin imkânlarını yeniden şekillendiriyor ve yeniden tanımlıyoruz.”

Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ise açıklamasında şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz dönem, insanların yaşamına yeni dinamikler getiriyor. Mobil cihazların gerçek değeri artık insanlar tarafından daha fazla anlaşılmaya başlandı. Teknoloji endüstrisinin liderleri olarak, toplumun ilerlemeye devam etmesine yardımcı olma konusunda özel bir sorumluluğumuz var. Birçok insan, onlara yeni iletişim yolları ve yeni çalışma yolları sunacağımız konusunda bize güveniyor. Samsung olarak, bu beklentilere bir yanıt olacak şekilde en cesur tasarımı gelişmiş mühendislik ile birleştiren en yeni katlanabilir cihazı Galaxy Z Fold2’yi de bu kapsamda geliştirdik.”

Yeni zarif tasarım

Galaxy Z Fold2 günlük kullanımınızda rahatlık sunmak amacıyla, cesur tasarım ile ileri seviye mühendisliği bir araya getiriyor.

  • Eksiksiz ve sürükleyici bir içerik deneyimi6,2 inçlik Sonsuz-O Kapak Ekranı, e-postalarınızı kontrol etmek, yol tarifi almak veya sevdiğiniz içerikleri izlemek için cihazın kapağını her seferinde açmanıza gerek kalmadan, maksimum kullanılabilirlik sağlıyor. Azaltılmış kenarlara, çentiksiz ön kameraya sahip ve açıldığında 7,6 inçlik genişliğe ulaşan ana ekran; kaydırma ve oyunlar esnasında akıcılık sağlayan 120Hz uyumlu yenileme hızı sayesinde sizi adeta kendi içine çekecek. Bu deneyimi tamamlamak üzere Galaxy Z Fold2, şimdiye kadar üretilen Galaxy cihazlar arasında en iyi dinamik ses özelliğinin yanı sıra geliştirilmiş stereo etkisi ve yüksek dinamizme sahip çift hoparlörü sayesinde daha berrak bir sese sahip.
  • Sağlam tasarım ve uzman işçilik – Galaxy Z Fold2, pürüzsüzlüğü ve son teknoloji hissi veren, parlak ve bütüncül bir tasarımla yeniden yapılandırıldı. Ana ekran üzerinde kullanılan Samsung Ultra İnce Cam sayesinde ekrana yüksek kalitede incelikli bir görünüm kazandırıldı. Cihazın tasarımında “Gizli Menteşe” teknolojisi kullanılıyor. Cihaz gövdesinde çıkıntı oluşturmadan oturan, CAM mekanizmasına sahip ve cihazın dik konumda sabitlenmesini sağlayan bu teknoloji sayesinde, tüm yeni Esnek Kullanım Modu deneyimleri destekleniyor. Galaxy Z Fold2’nin, ilk olarak Galaxy Z Flip modelinde kullanılmış olan, menteşe yuvasıyla cihaz gövdesi arasındaki boşluğa toz ve istenmeyen partiküllerinin birikmesini önlemek üzere yerleştirilmiş bir süpürme teknolojisi bulunuyor. Galaxy Z Fold2 daha zarif bir üçüncü nesil tasarıma sahip. Bu sayede süpürme yapısının yerleştiği boşluk, Galaxy Z Flip ile kıyaslandığında daha küçük. Samsung, bu iyileştirmeyi gerçekleştirebilmek adına daha küçük bir alanda aynı koruma seviyesini sağlayabilen daha yenilikçi bir süpürme teknolojisi geliştirdi. Galaxy Z Fold2’un “Gizli Menteşe” yapısında, devrim niteliğindeki ince kesim teknolojisi, değiştirilmiş fiber bileşim ve uyumlaştırılmış fiber yoğunluğu bulunuyor.

İstediğiniz içerikleri eksiksiz bir biçimde yakalayın ve görüntüleyin

Galaxy Z Fold2’nin yenilikçi katlanabilir formu ve sofistike tasarımı, modelin sunduğu eşsiz mobil cihaz deneyimleriyle birlikte seviye atlıyor. Galaxy Z Fold2 Esnek Kullanım Modu ile Uygulama Devamlılığını bir araya getirerek kullanılabilirliği genişletiyor ve kapak ekranıyla ana ekran arasındaki sınır böylece belirsizleşmiş oluyor. Bu esneklik sayesinde, ister açık ister katlanmış olarak, tercihlerinize mükemmel uygunlukta içerikleri yaratabilmenizi veya görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

  • Sizin kadar esnek ve üretken bir cihaz – Esnek Kullanım Modu sayesinde, içerikleri gerçek zamanlı olarak yakalamak ve görüntülemek artık çok kolay. Görsel İçerik Görüntüleme Modu (Capture View Mode) sayesinde artık kamera uygulamasından çıkmanız gerekmeyecek. Çektiğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu net olarak görüntüleyebilmenizin yanı sıra son çektiğiniz görseller arasından beş tanesi ana ekranın alt yarısında görüntülenirken bir sonraki çekiminiz için ön izleme aynı anda cihazın üst yarısında görünüyor. Diğer yandan, Otomatik Kadrajlama özelliğini kullanarak yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. En son gittiğiniz partide dans ettiğiniz veya yemek yaparken hünerlerinizi gösterdiğiniz görüntülerinizi çekerken Galaxy Z Fold2 eller serbest video çekim özelliğiyle ve görseldeki ana nesneyi odakta tutarak size yardımcı oluyor.
  • Yaratıcılığınızı destekleyen özellikler – Artık fotoğrafı çekenin ve fotoğrafta görünenin perspektifini tek bir görselde bir araya getirerek, içerik yakalama kavramını yeniden yorumlayabilirsiniz. Çift Önizleme özelliğiyle, ana ekran ile kapak ekranı aynı anda kullanıldığında, hem fotoğrafı çeken kişi hem de fotoğrafı çektiren kişi ön izlemeyi aynı anda görebiliyor. Ayrıca, Galaxy Z Fold2’nin esnekliği sayesinde, Kapak Ekranı vizör olarak kullanılarak arka kamerayla yüksek kalitede selfie’ler çekmek de mümkün.
  • Profesyonel düzeyde kamera özellikleri – Galaxy Z Fold2’nin kamerası aynı zamanda profesyonel düzeyde kamera kalitesi ve denetimi sunuyor. Profesyonel Video Modu, Tek Tuşla Çoklu Çekim, Parlak Gece Çekimi ve Gece Modu gibi özellikleri sayesinde Galaxy Z Fold2 her anı nefes kesen bir kalitede yakalamanıza yardımcı oluyor.

Her anınızı en üst seviyede yakalayın

Galaxy Z Fold2, yeni sezgisel etkileşim yöntemleri sayesinde, ileri düzey çoklu kullanım kabiliyetine yeni nesil mobil üretkenliği dâhil ediyor. Galaxy Z Fold2’nin tablet ekranı büyüklüğündeki ana ekranını çalışma tarzınıza uygun bir biçimde özelleştirerek her gün en üst seviyede üretkenliği yakalayabilirsiniz.

  • Çoklu kullanım özelliği – İleri teknoloji Çoklu Kullanım Penceresini kullanarak ekran düzeninizi çok daha kolay ve esnek bir biçimde denetleyebilmeniz mümkün. Artık aynı uygulama üzerinden aynı anda birden fazla dosya açarak ve yan yana görüntüleyerek üretkenliğinizi artırabilirsiniz. İyileştirilmiş Çoklu Pencere Kullanım Çubuğu sayesinde, App Pair (Uygulama Eşleştirme) ve Kenar Paneli (Edge Panel) entegrasyonuyla birden fazla uygulamayı aynı anda kullanarak, kolaylığın keyfini çıkarabilirsiniz. Sürükle ve bırak komutuyla, bir uygulamada bulunan metinleri, görselleri ve belgeleri diğer bir uygulamaya sürükleyerek anında aktarmanız mümkün. Bölünmüş Ekran Görüntüsü Aracıyla da herhangi bir uygulamanın ekran görüntüsünü alarak, alınan görüntüyü kolayca bir diğer uygulamaya aktarabilirsiniz.
  • Kullanacağınız arayüzler için kısayollar oluşturun – İhtiyacınız için en uygun ve optimize kullanıcı arayüzünü ana ekran üzerinde seçebilirsiniz. Ayarlar menüsünü kullanarak, büyük ekran yerleşimini ya da geleneksel telefon yerleşimini seçerek hızlı ve kolay bir biçimde ekran yerleşimi seçimi yapabilirsiniz.
  • Optimize edilmiş uygulama ekranı – Gmail, YouTube ya da Spotify gibi en sık kullandığınız uygulamaların görüntüleme deneyimini iyileştirerek günlük yaşamınızın her anını en üst düzeyde yaşayın. Tablet deneyimine benzer bir deneyim yaşamak için Microsoft 365 kapsamındaki Ofis uygulamalarını Ana Ekran üzerinde kullanabilirsiniz. Örneğin, ekranın sol kısmında görünen gelen kutunuzla aktif yazışmalarınızı yan yana aynı anda görüntüleyerek Microsoft Outlook’u gerçek kapasitesiyle kullanmanız mümkün. Word belgelerini, Excel tablolarını ya da PowerPoint sunumlarını kişisel bilgisayarı aratmayan araç çubuğu düzenlemeleriyle oluşturabilirsiniz.

Galaxy’nin liderliği stratejik iş ortaklıklarıyla artık daha güçlü

İş ortaklığına açık bir yaklaşıma sahip olan Samsung, Google ile kurduğu uzun yıllara dayanan ortaklığıyla katlanabilir cihazlar için açık bir ekosistem oluşturmayı başardı. Bu ortaklık sayesinde, Samsung en iyi formu elde etmek için katlanabilir UX inovasyonunu güçlendirdi. Ayrıca, Microsoft’la kurulan yakın iş ortaklığı ilişkisi, Galaxy Z Fold2’nin ileri teknoloji donanımıyla ve büyük ekran deneyimiyle birleştiğinde, kullanıcıların mobil ortam üzerinde üretkenliklerini en üst seviyeye çıkarmasına olanak sağlanıyor.

Mobil sektörde Galaxy ile liderliğini devam ettiren Samsung, mobil inovasyon ve mühendisliğin sınırlarını bir kez daha zorluyor. 4.500mAh Uzun Saatler Yeten Pil Gücü ve Süper Hızlı Şarj özellikleriyle birlikte pil gücü konusundaki endişeler giderilmiş durumda. Galaxy Z Fold2, aynı zaman Samsung DeX kablosuz bağlantı özelliğiyle yığılmalar olmadan üretkenlik sağlarken cihaza entegre edilmiş olan UWB (Geniş Paylaşım Ağı) teknolojisi, dosyaların, fotoğrafların, videoların Yakındakiyle Paylaş özelliği kullanılarak hızla ve kolayca paylaşılmasına imkân veriyor.