Genel — 7 Ekim 2020 at 19:27

LEVI’S® MADE & CRAFTED® KADIN KOLEKSİYONU

Levi’s® Made & Crafted® Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu, Batı’nın kökleriyle Rusya’nın çeşitliliği ve zenginliğini bir araya getiriyor. Bu birliktelik ilk bakışta akıllarda soru işareti uyandırsa da, geleneksel Rus mimarisi, modern Rus sokak stili ve eski Batı Amerikan tarzları aslında birbirleriyle güzel bir uyum içindeler. Geleneksel kırmızı nakışlı Rus giysilerinden imitasyon kürklü jean trucker ceketlere, kapüşonlu sweatshirt’lerden püsküller ve saçaklara, zıt renklerler ve cesur görünümlerle harmanlanan Levi’s® Made & Crafted® Rus Rodeosu koleksiyonu Doğu Avrupa’nın zenginliğiyle Batı mirasının uyum içinde olabileceğini kanıtlıyor.

Levi’s® Kadın Koleksiyonları Tasarım Direktörü Nicolle Arbour, “Aslında bu iki tarzı birleştirmek bizim için gayet kolaydı. Batı tarzı Levi’s®’ta her zaman uyguladığımız bir stil. Bu yüzden Rusya’yı keşfettikten sonra çok heyecanlandık. Her şey kocamandı ve abartılıydı.” diyor. St. Petersburg’da ki Kış Sarayı mimarisi gibi geleneksel Rus mimarisinden, bol giyinen kaykaycı çocukların yansıttığı çağdaş Rus sokak stiline, Çarların diyarında bol giyinmek her zaman daha iyidir.

Ürünlerin abartılı boyutlarda ve en iyi kalitede görünmesi Levi’s® Made & Crafted®’ın en bilinen özelliği. Kadife gibi hissettiren ancak indigo denim olan 501® Skinny ya da neopren gibi hissettiren ama saçakları aslında jarse kumaştan yapılan bol kesim Rodeo Hoodie. Ve tabii ki, denim… Renk bloklarıyla modern Rus sokak stiline selam duran yamalı Round Up Trucker koleksiyonun favorilerinden. Rancher Wide Leg ise abartılı oranlarını en iyi kalitede sergileyen, çok bol paçalı ve beş cepli bir jean. Bir de saçaklar var. Süet püskülleri ve eskitilmiş görüntüsüyle, herkesin Instagram kullandığı bu dönem için biçilmiş bir kaftan. Gerçek Amerikan Vahşi Batı stilini yansıtıyor.

“Bu koleksiyonu hazırlarken aklımızda çizgilerin dışına çıkmak vardı. Hiçbir şey normal olmamalıydı. Şimdi hepsi daha farklı ve ilgi çekici.” diyor Nicolle Arbour. “Batı köklerimizi alıyoruz ve sonrasında onu Rusya’nın gelenekselliği ve sınırları zorlamayı seven yeni nesliyle birleştiriyoruz. Hepsi aslında hala aynı Levi’s®, sadece biraz daha abartı Rus sokak stili şeklinde. ” diye ekliyor.