Genel, KAPAK — 2 Mayıs 2020 at 18:29

PINAR SÜT YÖNETİM KURULU BAŞKANI İDİL YİĞİTBAŞI: TÜRKİYE’NİN LEZZETİNİ DÜNYAYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ!

PINAR SÜT YÖNETİM KURULU BAŞKANI İDİL YİĞİTBAŞI:

TÜRKİYE’NİN LEZZETİNİ DÜNYAYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ!

Türkiye’den yapılan süt ve süt ürünleri ihracatının yüzde 19’unu tek başına karşılayan Pınar Süt, pazarda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2020’nin ilk çeyreğinde hedeflerine ulaştı. Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Sürdürülebilir büyüme için, herkesin işini daha iyi yapması gerektiği bilinciyle aralıksız olarak çalışıyoruz” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan salgın, küresel ekonomiyi etkilerken Pınar Süt; Türkiye’nin çiftçilerinin ürünlerini dünyayla buluşturmaya, Türkiye’ye kazandırmaya devam ediyor. 2019 yılında Türkiye’den gerçekleştirilen süt ve süt ürünleri ihracatının yüzde 19’unu tek başına karşılayan ve 43 milyon doları aşan ihracat rakamına ulaşan Pınar Süt, 2020’nin ilk çeyreğinde de hedeflerine ulaştı.

Pandemi nedeniyle pazarda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen markalı ürünlerde 2019 yılına göre ihracatını yüzde 10 arttıran Pınar Süt, ülke ekonomisine katkıda bulundu. Tam 21 ülkede, Pınar Labne başta olmak üzere ürünleriyle raflardaki yerini alan Pınar, Orta Doğu ve Körfez ülkelerindeki pazar payını büyütmeyi amaçlıyor.

“Tüketici Pınar’a güveniyor”

Pandemi günlerinde dünyanın önemli bir sınav verdiğini söyleyen Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Sağlıklı ve güvenilir ürünlerimizi ihracat yaptığımız 21 ülkedeki tüketicilerimize ulaştırıyoruz. Yaşanan olumsuzluklara rağmen 2019 yılının ilk çeyreğine göre markalı ürün ihracat rakamlarını yüzde 10 artırmayı başardık. Gıda güvenliğine hassasiyetinin arttığı günlerde, bu tablo Pınar’ın tüketicilerimizin gözünde de ne kadar güvenilir bir marka olduğunu kanıtlıyor. Biz de bu güveni koruyabilmek adına tüm ürünlerimizi çiftçilerimizden tüketicilerimize ulaşana kadar birçok kontrol noktasında analiz ediyor, Pınar kalitesini en sağlıklı haliyle buluşturmak için çalışıyoruz” dedi.

Bu süreçte özverili çalışmalarından dolayı Pınar Süt çalışanlarına da teşekkür eden İdil Yiğitbaşı, “Zorlu günlerde önlemlerimizi harfiyen yerine getiriyor ve tedbirlerimizi eksiksiz bir şekilde uyguluyoruz. Bu noktada en büyük gücü çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan alıyoruz. Tüm süreçte var güçleriyle çalışmaya devam eden Pınar Ailesi’ne teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Sürdürülebilir büyüme için, herkesin işini daha iyi yapması gerektiği bilinciyle aralıksız olarak çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’de süt sektörünün 1970’li yılların başında Selçuk Yaşar’ın temellerini attığı toplumsal katkı modelinin üzerine inşa edildiğini belirten Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, üreticiye verdikleri destek ile sütün kalitesini artırdıklarını söyledi.

“Çalışanlarımızla, üreticilerimizle ve tedarikçilerimizle birlikte büyümeyi, tüketici ile bütünleşerek uluslararası alanda söz sahibi olan bir ‘bölgesel güç’ olmayı ana hedefimiz olarak belirledik” diyen İdil Yiğitbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üreticilerimizi iş ortaklarımız olarak görüyor, ticari faaliyetlerimizle yarattığımız ekonomik değerlerden tüm paydaşlarımızın fayda sağlayabilmesini amaçlıyoruz. Şu anda Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yatırımlarımızla, üreticilerimizle hayvancılığının kalkınması için çalışmaya devam ediyoruz.”

Pınar Süt’ün iş birliği yaptığı tüm işletmeleri ‘Pınar Kalite Kriterleri’ doğrultusunda seçtiğinin altını çizen Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Türkiye’de 18 binden fazla çiğ süt üreticisinden özenle toplanan sütleri işliyor, kalite ve gıda güvenliği şartlarının sürekliliğini sağlamak adına 132 kontrol noktasında analizler yapıyoruz. Pınar Kalite Kriterleriyle birlikte uzun vadeli iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.