TURİZM — 4 Aralık 2020 at 21:57

AVRUPA’DAKİ MÜSLÜMANLARIN TATİL TERCİH TÜRKİYE OLDU!

Türkiye; özellikle helal turizmde ileride olan Malezya, BEA, Katar, Suudi Arabistan daha önde bulunan ülkeleri geride bıraktı. Türkiye’ye gelen Müslüman turist sayısı 7,5 milyona ulaştı. Turizm Bakanlığı’nın güvenli turizm uygulaması ile Avrupa’da yaşayan Müslümanlar Türkiye’yi tercih etti.

Gelen rezervasyonların öncellikle tercih ettikleri helal otellerde aranan özellikler bayanlara özel ayrı plajlar ve havuzlar olması baylara ayrı plaj ve havuzların olması bu yanı sıra aileler için ayrı olmasını tercih ediliyorlar.

Türkiye’yi tercih eden Avrupa’da yaşayan Müslümanların en çok geldikleri ülkeler; Fransa, İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollanda.

Avrupa’daki yaşayan Müslümanlar Türkiye’yi tercih etmesinin bir diğer sebebi Türk mutfağı… Helal yiyecek ve içeceklerin açık büfelerde servis edilmesi, Türkiye’nin zengin kültürel mirasa sahip olması, bunu yanı sıra Türkiye de helal otellerin sayıların artması ve helal konseptte 5 yıldızlı hizmetler sunulması Avrupa’daki Müslümanlar için cazip hale geldi.

Yapılan rezervasyon değerlendirmesinde Avrupa’daki Müslümanlardan Türkiye’ye gelenlerin çoğunluğu aileler olup yaz sezonu Antalya, Alanya, Marmaris, Bodrum gibi önde gelen şehirlerimize gelmekte.

Ayrıca gezi ve kültürel turlar ise Kapadokya, İstanbul, Trabzon ve Doğu Anadolu’daki şehirler oluşmakta.