TURİZM — 1 Ocak 2021 at 15:35

ERCİYES’İ TERCİH ETMEK İÇİN 15 SEBEP!

ERCİYES’İ TERCİH ETMEK İÇİN 15 SEBEP!

Erciyes, kış mevsiminde dolu dolu bir tatil geçirmek için misafirlerine birbirinden farklı imkânlar sunuyor.

Beyaz eğlenceyi unutulmaz bir kış tatiline çevirmek istiyorsanız, Türkiye’nin Alpleri konumunda olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, sizi tüm görkemiyle ağırlayacak.

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ TELEFERİKLER

Erciyes Kayak Merkezi, Alpler standardında en yeni liftleri ve teknik imkânlarıyla, Erciyes’te Dağ’ının 25 km’lik alanı içerisinde bulunan 2’si gondol, 19 adet mekanik tesis ağı misafirlerine çok farklı noktalarda kayak yapma imkânı sunuyor. Türkiye’nin en gelişmiş kayak merkezi olan Erciyes, 24 bin metre halat uzunluğundaki son teknoloji teleferik sistemiyle, saatte 26.750 kişi taşıma kapasitesi bulunuyor.

EN GÜVENLİ KAYAK PİSTLERİ

Şüphesiz ki kayak merkezlerindeki en önemli konulardan birisi güvenlik… Kayak sporunun kendi risklerinin yanı sıra dağ ortamında oluşabilecek istenmeyen durumlara karşı, Erciyes’te ilk yardım ve arama kurtarma eğitimlerini almış Kayseri Erciyes A.Ş.’nin tam donanımlı 30 kişilik Pist Güvenlik Ekibi pistlerde sürekli devriye gezerek, istenmeyen durumlar için teyakkuz halinde bulunuyor. Erciyes’teki bu pist güvenlik hizmeti ücretsiz bir şekilde misafirlerine sunuluyor. Can güvenliğinin ön planda olduğu Erciyes Kayak Merkezi’nde gerek sporcuların, gerekse kayak severlerin olası bir kaza, düşme, çarpma gibi fiziksel olaya karşı kask takma zorunluğu uygulanıyor.

FARKLI ZORLUK DERECELERİNDE PİSTLER

Erciyes’te on-pist ve off-pist olmak üzere toplam 102 km uzunluğunda Alpler standardında bir biriyle bağlantılı 34 farklı kayak pisti bulunuyor. Bu pistlerin 80 km’lik kısmı her gün kayakseverler için snowtraclarla eziliyor ve düzenleniyor. Erciyes Kayak Merkezi’nde farklı zorluk derecelerindeki (siyah – kırmızı – mavi) pistler, kayak tutkunlarına 2200 m – 3400 m irtifada zirveye en yakın kayak deneyimini sunuyor.

TÜM PİSTLERDE TEK BİLET AVANTAJI

Tüm pistlerde özgürce kayak yapabilme lüksü Erciyes’teki artılardan bir tanesi… Tekir, Develi, Hisarcık ve Hacılar olmak üzere dört farklı giriş noktası bulunan Erciyes Kayak Merkezi’nde “Tek Biletle” gün boyu doyasıya kayak yapılabiliyor.

TÜRKİYE’NİN TEK KAYAK EĞİTİMİ ALANI

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp derler. Kayak konusunda ülke olarak henüz çok yeni olduğumuz için acaba yapabilir miyim diye şüphelerin olması doğaldır. Kayak sporuna yeni başlayanlar için Snow Academia kayak okulu tarafından Hisarcık Kapı’da kurulan Türkiye’nin ilk ve tek kayak eğitim alanında, tamamı sertifikalı ve deneyimli eğiticilerinden oluşan profesyonel ekibiyle verdiği kısa süreli eğitimlerle misafirlerine temel kayak derslerini öğreterek en iyi imkânlarda kayak deneyimi yaşatıyor.

KAPADOKYA İLE KÜLTÜR KAYAĞI KONSEPTİ

Erciyes coğrafi konumu itibariyle de “Dünyanın En Merkezi” konumundaki kayak merkezi. Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından uçak seferleri bulunuyor ve İstanbul’dan da Kayseri’ye her gün yaklaşık 20 tarifeli uçuşla oldukça ekonomik ve yüksek konforda ulaşılıyor. Erciyes’in İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor. Diğer yandan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Hava Limanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 50 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinden duble yol ile Erciyes’e otoban konforunda ulaşım sağlanabiliyor. Kapadokya’ya ve Kayseri şehir merkezine yakınlığı kış tatilinin yanı sıra kültür turu yapmak isteyenlere de avantaj sağlıyor.

KAYAKÇILAR İÇİN EN İDEAL TOZ KAR ERCİYES’TE

Her spor dalında olduğu gibi kayak sporunda da uygun doğal koşullar yapılan spor etkinliğinin kalitesini önemli ölçüde etkiliyor. Örneğin çamurlu bir sahada futbol oynamak hem seyirci hem de sporcu açısından ne kadar kötü bir deneyimse, uygun pist koşullarının olmadığı bir pistte kayak yapmak da o kadar kötü bir deneyime sebep olacaktır. Soğuk ve yüksek irtifalı dağlara has ‘‘toz kar’’ kayak tutkunları için Erciyes’i cazip kılan en önemli özelliklerden birisi. Toz kar yapısı itibari ile daha hızlı ve akıcı bir kayak deneyimi sunuyor.

DÜNYANIN EN İDEAL SNOW-KITE (PARAŞÜT KAYAĞI) MERKEZİ

Erciyes Dağı, konumundan dolayı açık ve her zaman hafif esintili olduğu için son yıllarda çok ilgi çeken paraşüt kayağı / “Snowkite” için dünyanın en ideal ortamına sahip.

KAR GARANTİLİ KAYAK MERKEZİ

Kayak severler için en önemli konuların başında pistte kayak için yeterli kar olup olmadığı geliyor. Erciyes Kayak Merkezi, bu sorunu Türkiye’nin en gelişmiş suni kar üretme sistemiyle çözerek yeterli kar oranını kayakçılara rahatlıkla sağlayabiliyor. 54 km pist, 154 adet suni kar makinesiyle kar yağmasa dahi hizmete sunuluyor. Suni kar daha yüksek donma avantajı sunarak çok dayanıklı pistlerin oluşmasını ve bu pistlerin ilkbaharın sonlarına kadar hizmet vermesini de beraberinde getiriyor.

SOSYAL ALANLAR VE YEME İÇME

Erciyes’te dağ ortamının mimari dokusuna uygun olarak inşa edilmiş sosyal alanlar kayak dışında da keyifli vakit geçirmeye imkân veriyor. Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan kafe, restoran, market, kayak kiralama, soyunma odaları, kiralık dolaplar, anne bakım odaları, çocuk oyun alanları, sağlık merkezi, kayak ve ekipman mağazaları misafirlerin, bir kış tatilindeki tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Ayrıca bütün hizmetlerin oldukça ekonomik bedeller karşılığında sunulması da Erciyes’i en fazla tercih edilen kayak merkezi yapan unsurlardan bir tanesi.

İSTER DAĞ OTELİ, İSTER ŞEHİR OTELİNDE KONAKLAMA İMKÂNI

İster 2.200 metredeki muhteşem dağ otellerinde, istenirse de şehir merkezindeki global marka otellerde konaklama imkanı da Erciyes’e gelen misafirleri bekliyor. Dağ konseptine uygun mimari tasarımlarıyla Erciyes Dağı’ndaki oteller, 1500 yatak kapasitesi ile lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Kayseri şehir merkezindeki dünyaca ünlü oteller ise 5.000 kişilik yatak kapasitesinin yanı sıra ücretsiz ulaşım imkânları ile şehirde konaklama yapıp günü birlik Erciyes’e kayağa gitme imkânı veriyor. Kayseri şehir merkezinde alışveriş, şehrin tarihini keşfetme ve enfes Kayseri lezzetlerini deneyimleme fırsatı da şehir merkezinde konaklamayı cazip kılan sebepler arasında yer alıyor. 2023 itibari ile 18 adet yeni otelin tamamlanmasıyla dağda yatak kapasitesi 6 bini bulacak.

ERCİYES’TE GECE-GÜNDÜZ KESİNTİSİZ KAYAK DENEYİMİ

Gece açık olan teleferiklerle gecenin karanlığında dağın tepesine doğru yol almak, gökyüzünde ışıl ışıl parlayan yıldızların nefes kesen manzarası altında kayak yaparak, kış tatilinizi ayrıcalıklı kılmak istiyorsanız Erciyes Kayak Merkezi en doğru adres. Kış sezonu boyunca her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, Sömestr tatili boyunca ise her gün düzenlenen gece kayağı programı ile özel aydınlatılmış pistlerde daha uzun kayak yapma imkânı sunuluyor.

DÜNYADAKİ “GÜVENLİ KAYAK MERKEZİ” SERTİFİKALI TEK YER

Kış turizminin amiral gemisi haline gelen Erciyes Kayak Merkezi, Kovid-19 ile mücadele sürecinde tüm tedbirleri alarak kayak severlere güvenli ve sağlıklı tatil imkânı sunuyor. Pandemi döneminde 360 derece güvenli ortam oluşturularak tüm hazırlıklarını tamamlayan Kayseri Erciyes’e, 193 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve global çapta en yetkin uluslararası kuruluş olan Bureau Veritas tarafından güvenli kayak merkezi (Safe Ski Resort) sertifikası verildi. Bu belge ile birlikte Erciyes Türkiye’de ‘Güvenli Kayak Merkezi’ belgesini alan ilk ve tek kış sporları merkezi oldu.

ULUSLARARASI KALİTESİ TESCİLLENEN TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK KAYAK MERKEZİ

Kayseri Büyükşehir Belediye’sinin yatırımları ile ülkemizin en gelişmiş kayak merkezi konumuna gelen Erciyes, son teknoloji teleferikler, uluslararası standartlarda pistler, donanımlı insan kaynağı, yönetim anlayışı ve hizmet kalitesi ile dünya çapında bir kış sporları merkezi olduğunu resmi olarak kanıtladı. Türkiye’nin ilk profesyonel dağ yönetim şirketi Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından idare edilen Erciyes Kayak Merkezi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistem Belgesi ve Uluslararası Tanınırlık Belgesi olan IQNet’i almaya hak kazanan Türkiye’nin ilk ve tek kayak merkezi unvanını taşıyor.

ÇOCUK OYUN ALANI VE BEBEK BAKIM ODASI

Erciyes Kayak Merkezi’nde çocuklarınızın güvenli ve eğitici bir personel nezaretinde zamanlarını geçireceği sıcak ve konforlu çocuk oyun alanları Hacılar ve Tekir Kapı’da hizmet veriyor. Çocukların en çok sevdiği oyuncaklarla donatılan oyun alanlarımız onlara kendi odalarındaymış hissini verecek ve artık anneler kayak yapmanın keyfini çıkartırken, çocukların güvenli bir ortamda bulunmasının iç huzurunu yaşayacaklar. Erciyes’te Minik misafirlerimizi de unutmadık. Hacılar ve Tekir Kapı’da bulunan bebek bakım odasında anneler çocuklarını doyurabilecekleri, uyutabilecekleri ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri temiz ve konforlu bir ortamın keyfini yaşayacaklar.