KAPAK, RÖPORTAJ — 2 Ekim 2015 at 00:04

NEF YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI ERDEN TİMUR: SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN SEKTÖR ORTAK HAREKET ETMELİ!

1442300200_Nef_Y__netim_Kurulu_Baskan_Yardimcisi_Erden_Timur

 

Dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından biri olan Dubai Cityscape Global 2015’e Türkiye’den giden projeler damga vururken, fuarı değerlendiren Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Gayrimenkulde sürdürülebilir başarı ve daha iyi bir kentsel gelecek için sektörün ortak hareket ederek, yabancı yatırımcıya İstanbul’da nasıl bilinçli yatırım yapacağı anlatılmalı” dedi.

 

Bu yıl dünya genelinden 300’den fazla, Türkiye’den de 61 firmayla rekor seviyede katılımla hayata geçen Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı’ndan Türk firmalar iki günde 250 milyonluk satış ve rezervasyon gerçekleştirdi. Fuarın en pahalı projesi olarak dikkat çeken Nef New York’un 2016 yılında yapılacak lansman öncesinde bekleme listesi için 19 farklı ülkeden 200’e yakın bireysel yatırımcıdan talep toplayan Nef’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, 15 yıldır istikrarlı ilerleyişiyle ülke ekonomisine ve kentsel gelişim sürecine büyük destek veren gayrimenkul sektörünün bu başarıyı sürdürmesi için ortak hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Türkiye’den yurtdışına çıkan birçok konut projesinin yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğüne değinen Timur, “4 senedir aralıksız katıldığımız Dubai Cityscape’de bine yakın proje arasında Türk projelerine ilgi çok yüksekti. Ancak sektörümüz her ne kadar çok başarılı projelere imza atsa da henüz almamız gereken yol var. Dışarıya karşı daha güçlü bir imaja sahip olmamız gerekiyor. Türkiye ve İstanbul’un uluslararası konut yatırımındaki avantajlarını ancak bu şekilde daha iyi anlatabiliriz” dedi.

 

Özellikle son dönemde geleceğe yönelik bir kent olma yolunda İstanbul’un çok değerli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Timur, “Gerek ekonomik gerek sosyal yaşam açısından İstanbul bölgesel bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Bu süreçte Dubai Cityscape ve benzer oluşumlarda Türk firmalarının tek tek hareket etmek yerine ortak bir organizasyonda bir araya gelmeleri çok daha etkili sonuçlar verecektir. Ancak bu şekilde İstanbul başta olmak üzere öne çıkan kentleri daha çarpıcı şekilde anlatabilir ve güven ortamı sağlayabiliriz. Yatırımcılara bilinçli yatırım yapma hizmeti sunarak farklılaştığımızda başarımızı bir adım ileri taşıyabiliriz” açıklamasında bulundu.

 

2015 yılında Amerika, Fransa ve İtalya’dan aldığı uluslararası ödüllerle adını tüm dünyaya duyuran Nef New York projesi Dubai Cityscape Global 2015’te 30-35 bin dolar aralığındaki metrekare fiyatıyla fuarın en pahalı projesi oldu. 200’e yakın bireysel yatırımcının bekleme listesine kayıt yaptırdığı New York projesi aynı zamanda fuara Amerika kıtasından katılan tek proje olma özelliği taşıyor. Nef Ataköy 22 ve İş GYO ile beraber gerçekleştirmeyi planladıkları ikinci proje olan İnistanbul Lokal projesinin de fuarda ön lansmanını yapan Nef, fuar sırasında toplanan talepleri İstanbul’da satışa dönüştürecek.

 

Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur; Timur Holding’in bünyesi altında yer alan Nef’in, 2010 yılından bu yana en küçük alanları değerlendirerek yaşama katan ve insanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlamayı amaçlayan ve bu hedefle çıktığı yolda kısa sürede büyük işlere imza atan sektöründe güçlü ve güvenilir bir marka olduğunun altını çiziyor!

 

“Türkiye’de ve dünyada 6 ülkedeki büyük metropollerde sektörel ihtiyaçları analiz etmek için uzman kişi ve kurumlarla çeşitli anketler ve araştırmalar yapan Nef, hedef kitlenin beklentilerine en uygun şekilde tasarımı odak noktası haline getirerek çalışmakta ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmak için satıştan pazarlamaya bütün katma değer zincirini yeniden tasarlamaktadır” Nef Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, “Dünyanın en iyi 10 mimarlık firmasından 3’ü ile aynı anda çalışan dünyanın sayılı gayrimenkul firmasından biri olan Nef, projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntılarda bile tasarımı ön planda tutmakta ve dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaktadır” şeklinde konuştu.